Drevo dávno nie je výsadou horských zrubov. Skvele sa uplatní aj v modernom mestskom interiéri

mar 21, 2020
shutterstock 1177559038

Mať doma aspoň jeden krásny kúsok nábytku či doplnok z kvalitného dubového dreva je rozhodne investíciou, ktorú neoľutujete. Nuž a tešiť sa z nej jedného dňa budú môcť aj vaše vnúčatá.

Zapadne do každého štýlu

Potrebujete zútulniť domov? Drevo je v tom expert. Hodí sa do každého priestoru a pristane každému štýlu. Či už morené, lakované, alebo surové. Ak chcete predísť chaosu, zvoľte maximálne tri kontrastné druhy dreva. To sa krásne spája so sklom, ale aj s čiernym kovom a kameňom, s kožušinou a kožou, no aj ľanom a vlnou. Pristane mu biela aj pastelové odtiene. Skrátka je to prispôsobivý chameleón.

Zrubový dom zariadený masívnym dreveným nábytkom.

Foto: Oak Furnitureland

V zruboch aj mestských bytoch

Nestarnúca klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Aj tak by sa dala jednou vetou opísať prítomnosť masívneho dreveného nábytku v našich domovoch. Nejde však len o skrine, stoly a police. Čoraz populárnejšie je odhaľovanie pôvodných drevených trámov v renovovaných domoch, drevené 3D obklady a mozaiky, pravdaže, podlahy, obrazy, interiérové dvere či obrie knižnice siahajúce od podlahy až po strop. Dubové drevo nepatrí len do luxusných horských zrubov, uplatnenie nájde aj v mestských bytoch s moderným dizajnom.


Tipy na nákupy

Prečítajte si tiež

Pripravila: Kristína Falťanová
Foto: archív firiem, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Pekné bývanie 03/2020

Komentáre