Riad, ktorý len tak nezničíte. Melamín bude hitom každého posedenia pod holým nebom

aug 22, 2020
Melamínový riad

Veselá gril párty na terase, piknik s deťmi pri vode či narodeninová oslava pod holým nebom? Aby ste sa nemuseli strachovať o krehké sklenené poháre či porcelánové taniere po babke, zadovážte si pomôcky z melamínu. Sú rovnako pekné ako praktické.

Papierové riady po použití vyhodíte, rovnako ako tie lacné plastové, ktoré sú navyše aj veľmi neekologické. Melamín je ľahký, nerozbitný a môžete ho používať opakovane. Pozor však na teplotu umývania, ktorá by nemala presiahnuť 70 stupňov Celzia, aby sa z neho nezačali uvoľňovať nezdravé látky. Rovnako nie je vhodný do mikrovlnky či rúry. Počas grilovačiek, osláv či piknikov vonku vám však určite poslúži a navyše, viete si vybrať zo širokej ponuky pekných dekorov a mnohé výrobky z melamínu sú na prvý pohľad na nerozoznanie od porcelánu.

Hrnčeky z bambusového melamínu s motívom čerešní

Hrnčeky z bambusového melamínu s motívom čerešní z kolekcie dánskej značky Green Gate sa skvele hodia na vonkajšie posedenie v prírode alebo na detskú oslavu. Za 5,57 € nájdete na bellarose.sk.

Čo je melamín?

Melamín tvorí drevotriesková doska s laminátovým povrchom a vďaka jeho dlhej životnosti a odolnosti proti mechanickému poškodeniu, najmä poškriabaniu a úderom, patrí medzi obľúbené materiály v nábytkárskom priemysle. Rovnako radi ho využívajú aj výrobcovia detského riadu. Pri kúpe si však overte, či daný výrobok spĺňa všetky normy z hľadiska zdravotnej neškodnosti.


Prečítajte si tiež

Pripravila: Katarína Rosová
Foto: archív firiem, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Pekné bývanie 08/2020

Komentáre