5 podôb spálne (seriál): Industriálna spálňa so šatníkom, po ktorom zatúži nejedna žena

okt 27, 2020
Industriálna spálňa so samostatným šatníkom, tehlovou stenou a posteľou v severskom štýle

Neprehliadnuteľným prvkom je tehlový obklad, ktorý pritiahne pohľad hneď po vstupe do spálne, ťahá sa totiž od podlahy po strop. Povrchu surovej tehly krásne kontrastuje mäkučké čelo postele potiahnuté svetlou tkaninou. Škandinávsky ladená potlač na vankúšoch stojí v opozite industriálnemu vzhľadu šatníka. Ten je rozhodne prekvapením v tejto spálni, keďže ide o klasický mestský byt.

Dizajnové vychytávky, spájanie štýlov a zaujímavé svietidlá… To všetko dizajnérka zakomponovala do tejto spálne. Vinylová podlaha vo svetlom drevodekóre plynule prechádza celým bytom, a teda pokračuje aj v spálni a priehľadnom šatníku, ktorý je jej súčasťou. Miestnosť je tým zjednotená. Aby kovu, skla a tehly nebolo priveľa, vyvažuje ich množstvo textílií. Kovová konštrukcia na celú výšku miestnosti nadväzuje na tehlový obklad a vytvára spolu dokonalú industriálnu harmóniu.

Šatník oddelený od spálne presklenou konštrukciou

Kto by netúžil po netradičnom šatníku, do ktorého sa dá vstúpiť a ktorý sa stane ozdobou spálne? Tento k takým rozhodne patrí. Spája v sebe totiž funkčnú, praktickú a tiež estetickú stránku. Má množstvo dobre navrhnutých miest na odkladanie, prešpekulovane nevrhnutých tak, že ani cez presklenú stenu pohľad do šatníka nepôsobí zapratane a rušivo.


Industriálny štýl s prímesou škandinávskeho bude aktuálny aj po desaťročiach, najmä v neutrálnej farebnej škále. Interiér stačí spestrovať farebnými doplnkami. – Ivana Paľková, autorka projektu

Skúste skombinovať

Pomerne zaväzujúca paleta odtieňov vo finálnom výsledku spolu vytvorí oku lahodiaci súzvuk. Zamerať sa treba na vizuálne a materiálové odľahčenie čiernej a tehlovej farby. Ideálna bude sivá a krémová v ich svetlejšej verzii.

Prečítajte si tiež

Text: Kristína Falťanová
Autorka projektu: Ing. Arch. Ivana Paľková, KIVVI Architects
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Pekné bývanie 09/2020

Komentáre