9 netradičných a štýlových „vychytávok“ do kúpeľne

júl 01, 2019

Okrem dizajnu sa do popredia dostávajú aj najrôznejšie netradičné riešenia, aby bol zážitok z pobytu v kúpeľni ešte intenzívnejší. Ukážeme vám, čo práve teraz ponúka trh a ako to môže vyzerať aj u vás doma.

1 Ako si zaobstarať originálne obkladačky?

Pokiaľ patríte k pesimistom, ktorí si myslia, že všetky kachličky v kúpeľniach sú na jedno kopyto, radi vás vyvedieme z omylu. Trh ponúka desiatky originálnych obkladačiek najrôznejších tvarov a veľkostí. Na dosiahnutie netradičného vzhľadu pritom stačia rôznofarebné kachličky. Ak si sami netrúfate takýto vzhľad navrhnúť, väčšina kúpeľňových štúdií ponúka vizualizácie interiérov zo svojich produktov. V tomto prípade ide o kachličky predávané firmou Beneva.

kúpeľňa s farebnými, vzorovanými obkladmi a dlažbou

Foto: Beneva

2 Kam mám uložiť kúpeľňové pomôcky, aby zostali poruke, no nešpatili okolie?

Prečítajte si tiež

Invencii sa medze nekladú, pokojne môžete bežne používané kúpeľňové pomôcky nechať visieť na stene! Hlavne tie drevené môžu v kúpeľniach s dreveným nábytkom krásne vyniknúť. Netreba navyše zabúdať na fakt, že v súčasnosti existuje aj drevená sanita, ktorá ohúri na prvý pohľad.


kúpeľňa s bielym obkladom, drevenými skrinkami, umývadlom určeným na dosku a pomôckami zavesenými na stene

Foto: Bonami

3 Ako si dopriať wellness aj doma?

Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako sa dá z vašej vane vytvoriť oáza relaxu. Firma Kaldewei vytvorila dva inovatívne systémy vaní, ktoré majú poslúžiť na vytúžený oddych. Vo vaniach so systémom Skin Touch do nich prúdia vzduchové bublinky obohatené o kyslík, vďaka čomu dochádza ku zvýšeniu produkcie kožných buniek, čisteniu pórov, prekrveniu pokožky a zároveň jej omladeniu. Audiosystém Sound Wave mení vaňu na rezonančné teleso – akustické dosky a meniče zabezpečujú silný zvukový zážitok vnútri vane. Oba systémy sa dajú zapracovať do rôznych typov vaní predávaných touto firmou.

kúpeľňa s wellness rohovou vaňou, dreveným nábytkom a vzorovanou dlažbou

Foto: Kaldewei

4 Existujú toalety s minimálnou údržbou a maximálnym pohodlím?

Toaleta Aquaclean Mera od značky Geberit sa pýši množstvom funkcií. Má zabudovanú bidetovú spŕšku s nastaviteľným prúdom, teplovzdušný sušič, odsávanie zápachu, orientačné svetlo, navyše má vyhrievanú sedaciu dosku a misu bez splachovacieho kruhu. Ovládať sa dá aj na diaľku a pri príchode sa sám zdvihne poklop. Pomerne bežnými sa navyše stávajú toalety bez splachovacieho kruhu, čím sa uľahčuje ich čistenie.

elegantná kúpeľňa s obkladmi a dlažbou v sivom prevedení

Foto: Geberit

5 Môžem si dopriať zvýšený komfort aj v sprchovacom kúte?

Firma Hansgrohe vyvinula sprchovú hlavicu Raindance Select S, ktorá vypúšťa tisíce mikrokvapiek, čím pri sprchovaní navodzuje pocit, že sa kúpete v daždi. Týmto spôsobom sa navyše voda využíva efektívnejšie, pri sprchovaní jej spotrebujete menej a hlavica pracuje mimoriadne potichu. Okrasný termostat Ecostat Select pomáha regulovať množstvo minutej vody a jej teplotu počas sprchovania. V sprchovacom kúte môže zároveň poslúžiť ako odkladacia plocha na kozmetiku.

sprchová hlavica s efektom dažďa a okrasný termostat

Foto: Hansgrohe

6 Čo mám urobiť, ak nechcem, aby ma bolo vidno v sprchovacom kúte?

Spoločnosť Roltechnik vyvinula špeciálnu úpravu skiel Mirror Effect, vďaka čomu sklo sprchovacieho kúta funguje zvonka ako zrkadlo, zatiaľ čo človek v sprchovacom kúte vidí bez problémov von. Danú úpravu možno aplikovať na dve série sprchovacích kútov od tejto firmy.

kúpeľňa so sprchovacím kútom s efektom zrkadlových skiel

Foto: Roltechnik

7 Dá sa z radiátora spraviť dizajnový doplnok?

Samozrejme, že dá! V súčasnosti existuje mnoho firiem, ktoré sa zameriavajú na výrobu atypických radiátorov. Výnimkou už nie sú ani radiátory zabudované do rôznych predmetov, ako napríklad zrkadla či obrazu.

kúpeľňa v tmavom elegantnom prevedení s dizajnovým závesným radiátorom

Foto: P.M.H.

8 Ponúka trh netradičnú sanitu?

Väčšina veľkých značiek venujúcich sa kúpeľniam má vo svojich kolekciách aj netradičné kúsky. Kolekcia Palomba od značky Laufen je na trhu nejeden rôčik, a za ten čas získala mnoho dizajnérskych ocenení. Charakteristická je organickými tvarmi a ako tvrdia samotní tvorcovia, východiskovou koncepciou je človekom vytvorená kocka, vyhĺbená a zaoblená živelnou silou vody. Takéto excentrické kúsky však treba triezvo kombinovať s iným nábytkom a príliš nemiešať rôzne tvary.

elegantná kúpeľňa s atypickou dizajnovou sanitou

Foto: Laufen

9 Ako sa dá udržať prehľad v kúpeľňových skrinkách?

Mnoho firiem ponúka skrinky so zásuvkami, ktoré sú prehľadne delené na niekoľko oddielov, vďaka čomu presne viete, kde čo máte. Firma Blum prináša dokonca zásuvky s priehľadnými bočnými stenami, takže hneď nájdete to, čo hľadáte.

kúpeľňové skrinky so zásuvkami s prehľadnými bočnými stenami

Foto: Blum

Mohlo by vás zaujímať: Prestavba bytového jadra: Ako na rekonštrukciu kúpeľne

Text: Katarína Orviská
Foto: archív firiem, isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Pekné bývanie 06/2019

Komentáre