Brave Ground: Farba roka 2021 sa ponesie v znamení zeme

nov 18, 2020
Spálňa v zemitých odtieňoch hnedej, zelenej, sivej a žltej v kombinácii s ružovou

Teplá, prírodná a neutrálna, presne taká je farba, ktorú spoločnosť Dulux vyhlásila za farbu roka 2021. Názov Brave Ground, v preklade statočná zem, si teda rozhodne zapamätajte, pretože nadchádzajúce mesiace ho budete počuť často.

Ide o vyvážený odtieň, ktorý sa rýchlo neokuká a na šarme a rovnováhe pridá každej miestnosti.

Pevný základ

Drevo, sivá aj farba medi… To všetko farbe roka 2021 náramne svedčí. Alebo svedčí práve farba roka im? Apropo, viete, prečo špičkový tím odborníkov na dizajn vybral práve tento odtieň? Momentálna nálada v spoločnosti je vraj totiž taká, že prehodnocujeme to, na čom v živote skutočne záleží. Zhodnocujeme a hľadáme novú, pozitívnu cestu vpred tým, že veríme hlavne v seba, staviame na minulosti a plánujeme budúcnosť. Nuž a pevný domáci prístav nám práve vďaka tejto farbe má podprahovo poskytnúť akúsi pevnú pôdu pod nohami.


Interiér vymaľovaný farbou roka 2021 BraveGround

Foto: Dulux

Tento zemitý odtieň sa ľahko kombinuje so širokou paletou farieb. Pôsobí elegantne, hrejivo, prírodne a nadčasovo. S bielou, čiernou a mentolovou tvoria sviežu fúziu.

Decentné doplnky

Keďže ide o jemný prírodný odtieň, pokiaľ sú doň „odeté“ tkaniny z prírodných materiálov či krehké sklo, pôsobia mimoriadne elegantne a nenútene. Do interiéru tak prinesú uvoľnenosť a príjemný dojem, ktorý okamžite cítiť. S bielym nábytkom a pastelovými odtieňmi ružovej či nude odtieňmi pôsobí farba Brave Ground bez debaty vkusne.

Biely stôl s presklenou vázou a šperkovnicou v hnedej farbe.

Foto: Westwing

Tón v tóne

Pokiaľ odtieň Brave Ground nechcete kombinovať s iným výrazným farebným tónom, bude perfektné, ak vymyslíte spôsob, ako ozvláštniť steny nielen farbou, ale aj špeciálnou technikou maľovky – namaľovaním oblúka, kruhu, štvorca či iného geometrického útvaru na stenu, povedzme ako vymedzenie jedálenskej zóny v rámci kuchyne. Benátsky štuk, imitácia betónovej stierky či ombré na stene zafungujú v spojení s minimalistickým štýlom kuchynskej linky.

Moderná kuchyňa v zemitých odtieňoch

Foto: Scavolini

Viete, čo ma na tejto farbe nadchlo absolútne najviac? Jej nenápadnosť a akási skromnosť. Je prirodzená, na nič sa nehrá a vďaka svojej všestrannosti použitia umožňuje zažiariť práve iným farbám. Skrátka, vytvára perfektný základ pre celkovú atmosféru interiéru. Skutočne má moje sympatie! Kristína, redaktorka

S čím odtieň Brave Ground kominovať

Kombinujte farbu roka 2021 s nadčasovými tónmi a vytvorte tak vyváženú kulisu pre svoj domáci život. V kombinácii s výraznými farbami, ako sú modrá, terakotová, koralová, ale aj červená, zelená a ružová, dosiahnete vyváženosť. Nielen moderný, ale aj tradičný nábytok, mramor a zlaté doplnky tak zapasujú do takto ladeného interiéru. V prípade, že nábytok je tradičný a kožený, doplňte ho štruktúrovanými materiálmi a moderným umením či geometrickými tvarmi.

Moderný jedálenský stôl s mramorovou doskou, vzorovanými drevenými stoličkami a hnedým kobercom

Foto: Delightfull

Galéria

Prečítajte si tiež

Pripravila: Kristína Falťanová
Foto: isifa/Shutterstock, archív firiem
Zdroj: časopis Pekné bývanie 11/2020

Komentáre