Modrá a ružová: Nerozlučná dvojka, ktorá si nájde uplatnenie v každom štýle

jan 07, 2021
Obývačka v ružovo-modrej kombinácii

Raz pozitívne, veselé, inokedy elegantné a romantické spojenie farieb. Sladké aj bláznivé. Ale… Prečo vlastne nie, keď im to spolu tak pristane?

Aj rafinovane to spolu vedia

Odtieňov modrej a ružovej je skutočne neúrekom, takže aj ich kombinácie zapasujú do mnohých štýlov a pôsobia všakovako. Zatiaľ čo svetlejšie a pastelové odtiene týchto farieb pôsobia nežne, sýte odtiene svojou intenzitou vyžarujú pozitívnu energiu, ich tmavšie varianty, tak ako na obrázku, pôsobia veľmi elegantne, rafinovane a žensky. Navyše sa krásne dopĺňajú. Jedna hreje, druhá chladí, takže harmónia je zaručená. Ak máte pred touto kombináciou rešpekt, začnite doplnkami a textíliami.

Kombinácia modrej a ružovej na textíliách v spálni

Podmanivá zmesou intenzity

Spojenie s ružovej s modrou bude rovnako efektné, pokiaľ spojíte tieto dva odtiene v rovnakej intenzite alebo ich skombinujete v pomere svetlejší odtieň s tmavším. Variabilita je v prípade týchto dvoch farieb skutočne široká, no a aj výsledný efekt bude vždy odlišný. Dynamiku dosiahnete rovnakou intenzitou, hravosť a nápaditosť odlišnou. Ombré poťahy a farby stien s tieňovaním oboch farieb budú rozhodne originálne.


  • Ružová a modrá farba krásne zapasuje do romantických interiérov, boho štýlu a v pastelových verziách svojich odtieňov aj do vintage a škandinávskeho dizajnu.

Leto po celý rok

Farebné plameniaky na tapete navodia v miestnosti mimoriadne svieži dojem a hravosť. V prípade, že dominantný a zaväzujúci motív v miestnosti chcete utlmiť alebo ho nechať vyniknúť, zvoľte nábytok, ktorý bude tvarovo a materiálovo neutrálny, ba až minimalistický. Biele, sivé a pieskové odtiene sú v tomto prípade na kombinovanie najvhodnejšie. Čiernu farbu môžete použiť na doplnkoch a textíliách. Fototapeta sa tak v detailoch krásne prepojí s priestorom a vytvorí jeden súvislý celok.

Obývačka so zariadením v sivej farbe a s tapetou so vzorom modrých a ružových plameniakov

Foto: Pixers

Stavte na kvety

Ak chcete do interiéru priniesť farby, no textílie, maľovka alebo tapety sú pre vás priveľmi odvážne, stavte na kvety. Hortenzie alebo ružičky doplnené dekoračným vankúšikom, knihou či vázou v druhom odtieni, ružovom alebo modrom, taktiež zahrajú v priestore na tú správnu strunu. Pokiaľ je zvyšok vášho interiéru zariadený vo svetlých odtieňoch dosiahnete veľmi príjemný až dievčenský dojem.

Galéria

Prečítajte si tiež

Text: Kristína Falťanová
Foto: isifa/Shutterstock, archív firiem
Zdroj: časopis Pekné bývanie 11/2020

Komentáre