Odhoďte strach z čiernej v interiéri. Stačí ovládať pár trikov a budete ju milovať

júl 25, 2020
Obývačka s čiernou TV stenou

Nebojte sa čiernej. Na konkrétnom príklade si ukážeme, že v interiéri môže pôsobiť štýlovo a elegantne. Stačí s ňou len vedieť správne pracovať.

Čierna stena

Žiada si kontrast

Pre množstvo interiérov čierna farba na stenách predstavuje hotového strašiaka. To však vôbec nemusí. Dokonca aj v menších miestnostiach a priestoroch vie táto farba zapôsobiť. No najtmavšia z palety farieb potrebuje kontrast. Jedine tak sa vyhnete tomu, aby pôsobila smutne a ubíjajúco. Pomocou farebných doplnkov, obrazov či textílií docielite jej monumentálny vzhľad.

Obývačka s čiernou stenou

Kameň a čierna

Elegantný pár

Čierna farba v sebe skrýva tajomno, no a to sa skvele snúbi s priam mystickou kresbou na prírodných kameňoch. Kombinácia hnedého odtieňa travertínu s čiernou farbou stien a doplnkov rozhodne nie je prvoplánová, naopak, je dokonalá, nevšedná a unikátna.


Čierna fabra v interiéri v spojení s prírodným kameňom

Čierna na zariadení

Neuberie zo svetla

Čierny nábytok, doplnky, keramika a textílie rozhodne patria medzi zložky interiéru a nástroj dizajnu, ktorý to s náladou a so štýlovosťou ovláda na výbornú. V prípade, že základnou farbou v interiéri je biela, skutočne sa nemusíte báť, že prítomnosťou čiernych prvkov ho výrazne stmavíte. Navyše, pokiaľ použijete aj ďalšiu žiarivú doplnkovú farbu, svetla v miestnosti bude až-až.

Spálňa s čiernymi posuvnými dverami

Inšpirujte sa: Návštevu tohto interiéru nájdete v článku Rafinované a útulné pánske bývanie, v ktorom dominuje čierna farba (video)

Prečítajte si tiež

Text: Kristína Falťanová
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Pekné bývanie 07/2020

Komentáre