Šikovne vyriešená chlapčenská izba, ktorá bude rásť spolu s jej obyvateľom

máj 07, 2020
Chlapčenská izba s posteľou, drevenými policami a tmavou skriňou, s rebrinou a stropnými trámami.

Chlapčenská detská izba, ktorá nebude o pár rokov príliš detská a zosobní záľuby dieťaťa… Nech je decentne farebná a dizajnom pokojne tak trochu odvážna. To bola hlavná myšlienka, s ktorou dizajnéri vstupovali do projektu.

Zadanie

Rozloha: 11 m²
Vek: 13-ročný chlapec

Prázdnu miestnosť bolo treba pretvoriť na praktický, útulný, osobitý a štýlový priestor pre mladého futbalistu, ktorý bude bez väčších zásahov funkčný niekoľko rokov. Bolo potrebné zakomponovať zelenú farbu a tiež rozkladaciu posteľ, ak by prišiel prespať kamarát.


Realizácia

Autori návrhu: Anna Jurčišinová, Erik Pastucha – interiéroví dizajnéri, www.studioe.sk

Pôdorys chlapčenskej izby.

Rozloženie nábytku v rámci miestnosti bolo navrhnuté tak, aby študentská izba poskytovala priestor nielen na učenie, spanie a odkladanie vecí, ale aby bola komfortná aj z hľadiska pohybu v prípade návštev a tiež domácej športovej prípravy.

Farebnosť

Základ detskej izby predstavuje neutrálnu kombináciu dreva s bielou, antracitovou, no aj odvážnejšou tapetou na stene, doplnenú akcentmi zelenej, ktorá je obľúbenou farbou obyvateľa tejto izby. Pomerne nevšedným, no o to viac vítaným prvkom sú rebriny.

Rozvrhnutie priestoru

Prítomnosť dvoch okien v miestnosti – menšieho a väčšieho – udala smer, ktorým sa dizajnéri v návrhu vydali. Pod menšie umiestnili posteľ, no a k tomu veľkému študijný kútik s pracovným stolom.

Veľké úložné priestory navrhnuté a vyrobené na mieru a rozkladacia posteľ vytvárajú v miestnosti dokonale praktické riešenie. Jednou zo srdcových záležitostí je veľký čiernobiely obraz zvolený presne podľa gusta majiteľov, keďže mladý muž športového ducha v sebe nezaprie.

Tip na článok: Ako premeniť bežnú detskú izbu na domácu učebňu?

Študentská izba vo finále nadväzuje na materiálové riešenie, ktoré je prítomné v celom dome. Ten sám osebe ponúkol príjemný základ pre útulnú izbu priznanými drevenými stropnými trámami, drevenou podlahou a dostatočne veľkým oknom pre prísun denného svetla.

„Pri tvorbe návrhu sme vychádzali predovšetkým z predstavy klientov a ich syna, pre ktorého je izba určená, s tým, že by mu mala slúžiť až do dospelosti. Stavebné práce neboli v tomto prípade nutné, takže našou úlohou bolo navrhnúť dizajn a vymyslieť rozmiestnenie nábytku tak, aby bol priestor dlhodobo funkčný.“ (autori návrhu)

Prečítajte si tiež

Text: Kristína Falťanová
Foto: Studio E
Zdroj: časopis Pekné bývanie 04/2020

Komentáre