Útulný vidiek za dverami montovaného domu. Ako rýchlo dom postavili, vás prekvapí!

mar 25, 2021
rodinný dom s drevenou terasou, ktorú si majitelia svojpomocne postavili

Už zvonka na nás neveľký domček obklopený zeleňou pôsobil veľmi príjemne. Po vstupe sme sa len utvrdili v tom, že rovnako pozitívna atmosféra panuje aj vnútri. Šikovným a zručným majiteľom sa v ňom podarilo vytvoriť harmonický domov pre štvorčlennú rodinu.

Rozloha: 95 m2, rodinný montovaný dom

Prečítajte si tiež

Petra dokázala na neveľkej ploche bez pomoci dizajnérov podľa vlastnej fantázie vytvoriť príjemný vidiecky interiér, v ktorom je radosť pátrať po rôznych detailoch a dekoráciách, ktoré vám vyčarujú úsmev na tvári. – Katarína, redaktorka


Zo sídliska do montovaného domu

Petra s manželom a dvomi synmi bývali niekoľko rokov v nitrianskom paneláku. Keď deti podrástli, začali sa pohrávať s myšlienkou na vlastný domček. Poslednou kvapkou, ktorá ich presvedčila o tom, že nadišiel ten správny čas opustiť steny bytu a posunúť sa niekam ďalej, na komfortnejšie miesto, bol cigaretový dym, ktorý sa k nim do bytu počas teplých večerov tíško zakrádal od susedov ako nepozvaný hosť. A tak začali zháňať pozemok.

vidiecka kuchyňa v bielej farbe a s tehlovým obkladom v montovanom rodinnom dome

Drevo, tehlový obklad a biela farba – kombinácia, ktorá sa nesie celým interiérom. Foto: Miro Pochyba

Vedeli, že sa rozhodne nechcú presunúť do satelitného sídliska na okraji mesta, ktoré sa nazývajú aj „paneláky naležato“. Chceli pozemok v menšej dedinke kdesi v okolí, na ktorom by bolo dosť zelene, ideálne aj stromy. A presne taký napokon našli. S niekoľkými orechmi a marhuľami, s krásne odpočinutou pôdou, kde roky nikto nič nesadil a vďaka ktorej ich záhrada dnes bujne prekvitá. Rozhodli sa pre montovaný dom menších rozmerov, ktorý na pozemku vyrástol presne za štyri dni a vyšiel ich na necelých 70 000 €.

jedáleň vo vidieckom štýle s bielym stolom a stoličkami, tehlovým obkladom na stene a pieckou

Tehlová stena predeľuje priestor na dve časti. Dennú, v ktorej je kuchyňa s jedálenským stolom a obývačka. A nočnú časť, v ktorej sú dve spálne, kúpeľňa a WC. Foto: Miro Pochyba

Petra s manželom mali pomerne jasnú predstavu, ako bude ich domček vyzerať, ešte dávno predtým, ako stál. Majú radi bielu farbu, drevo, tehly. Dom zariadili v príjemnom vidieckom štýle, kde je každý jeden detail dôkladne premyslený.

Galéria

Text: Katarína Barošová
Foto: Miro Pochyba
Zdroj: časopis Pekné bývanie 03/2021

Komentáre